dotykani

Jak se starat o piercing v pupíku

Pořídili jste si piercing, který máte zasazený do pupíku, a přemýšlíte teď jak s ním zacházet? Připravili jsme pro vás pár jednoduchých, ale fungujících tipů.

 1. Když přijdete poprvé s piercingem domů, nijak s ním nepohybujte a nesahejte na něj. Tělo si teprve začíná zvykat na to, že je na něm nový kovový předmět a místo, kde je piercing, proto může i trochu bolet. To je ovšem zcela normální. Nechte piercing jednoduše na pokoji, schovaný v klidu pod tričkem.
  dotykani
 2. Proveďte „parní lázeň“ pupíku. Po několika hodinách nošení nového piercingu v klidu rozvařte v hrnci vodu se solí (nejlépe mořskou) a páru zachyťte do malé skleničky. Nechte vodu trochu vychladnout, skleničku rychle obraťte a dejte si ji na pupík. Když se vám to povede správně, neměla by mezi skleničkou a kůží být žádná mezera. Pokud se vám to nepovede napoprvé, zkuste to ještě jednou. Skleničku si pak takto nechte na břiše po 10-15 minut, aby sůl vyčistila kůži.
  sklenice
 3. Po dokončení očisty slanou vodou si opláchněte pupík tekoucí vodou. K osušení nepoužívejte ručník, protože může obsahovat množství bakterií – místo toho použijte čistou papírovou utěrku a opatrně s ní proveďte osušení.  Tuto operaci je třeba provádět zhruba po dobu 3 – 4 měsíců, než se pupík zcela zahojí.
  voda
 4. Pokud možno se nekoupejte a dejte přednost sprše, protože je to proud čisté vody a nehrozí z ní tedy žádné riziko znečištění. Pokud se koupete, rozhodně nepoužívejte žádné bublinkové přípravky, oleje nebo mýdla, ale pouze čistou vodu. Při koupeli ve vaně si nenamáčejte vlasy, protože v nich může být také řada nečistot a také si neholte žádnou část těla, protože chloupky by se mohly dostat do mezery mezi piercingem a kůží.
  sprcha
 5. Pozor na to, jak spíte. Rozhodně se vyhýbejte spaní na břiše. Protože ve spánku se člověk může neuvědoměle různě pohybovat a mohlo by dojít k poškození uchycení piercingu, můžete to vyřešit třeba tak, že si vytvořte z polštářů kolem sebe „zeď“, která vám zabrání se obrátit ve spánku na břicho.
  spani-bricho
 6. Pozor na upnutá trička a těsné šaty. Dokud se piercing naprosto nezahojí, noste pouze volný oděv, který nedře o kov.
  tesny-top
 7. Pokud se budete řídit těmito radami, neměl by se vám piercing nijak zanítit a také jeho okolí by mělo být naprosto klidné a zdravé.

Pokud zvažujete nový šperk tohoto typu, tak desítky  piercingů do pupíku najdete zde.

pupik

26 komentářů u „Jak se starat o piercing v pupíku

 1. Péče z mojí strany o piercing teda určitě takováhle nebyla, ale přesto ho nosím bez problému a bez zanícení už několikátý měsíc

  1. Ze zákona nemusíš, ale některá studia se kryjí a podepsaný souhlas rodičů nebo zákonného zástupce, pokud ti ještě nebylo 18, vyžadují

 2. Děcka, hlavně ale si to prosímvás nikdo nedělejte samy doma, to by mohlo skončit fakt katastrofou!! Si tam dostanete nějakou infekci, píchnete to křivě a začnete mít velký problém. Piercing si klidně kupte jinde a vyberte ho v klidu, ale nepíchejte to doma.

 3. Mám dotaz. Jaké všechny problémy můžou při aplikaci nastat a máte někdo zkušenost s tím, když to začne hnisat? Chci konkrétní info od někoho, kdo se s tím dostal do styku.

  1. Když si to někdo aplikuje sám a nezajde do tetovacího/piercingového studia, existuje samozřejmě riziko, že nebude mít dezinfikovanou jehlu, píchne to do šptného místa v kůži atd. Když to začne hnisat tak si dej co nejdříve kysličník a zajdi k doktorovi, určitě to ničím nenatírej nebo s tím nehýbbej.

  1. Rozhodně ne 😀 já doporučuju 12 hodin na to nesahat a jíst než se to zahojí hodně vitamínů (C, B12, B5, H), a pak omývat pomocí tea tree oil. Do týdne by se to mělo uklidnit a do měsíce úplně zahojit. A týden od napíchnutí netancovat, necvičit.

 4. ahoj, chtěla jsem se zeptat od kolika je možné si nechat udelat pirsing do pupiku bez souhlasu rodicu.. diik

 5. Zákon to nezakazuje. Ale některá ta tetovací a piersingová studia se jistí a souhlas, pokud ti ještě nebylo 18 let, chtějí. Takže pokud náhodou tam, co si to chceš nechat propíchnout, ho vyžadují, zajdi prostě jinam, kde žádný souhlas rodičů nepožadují :)

 6. Ahoj lidičky,
  Já si nechala udělat piercing do pupíku bez souhlasu rodičů a úplně v poho!! Piercing do pupíku jsem si koupila tady a kamarád v salonu mě propíchnul pupík a bylo :)

 7. mám tenhle pearsing už 3 roky a nemůžu si stěžovat… skoro to nebolelo a je to mooc sexy, jen občas vyměnuju ten šperk za jiný

 8. Tenhle šperk taky není mít jen tak. Kamarádka si nechala píchnout pearsing do pupíku a ani po 5 měsících se jí to nechce zahojit a když se hýbala, tak jí z toho dokonce i občas tekla krev. Pak jí teda v tatoo studiu řekli, že kolem půl roku je to ok, že má být v klidu, že to tak trvá, než se to úplně sklidní. Právě taky o něm přemýšlím a tak říkal, že jí doporučili to moc nedráždit a nečistit každou hodinu, ale že bohatě stačí po ránu a před spaním a z toho nejlíp by mělo fungovat nějaký speciální (asi antibakteriální) mýdlo Protex. Věc co jsem používala na beďáry a myslela jsem že by jí mohla pomoct, tuším Framykoin, ten je prej naopak dost radikální, a taky by se to nemělo brát ani lihem, nepoužívat Septonex ani nic jinýho, co funguje na dezinfekci, ale je zbytečně radikální. Ten roztok ze mořský soli, o který se píše nahoře je prý taky OK. Postup čistění je tenhle – promýt, trochu pohnout s piersingem, aby se jako to mýdlo s vodou mohlo dostat i do ranky a pak to všechno pořádně vyplavit.

 9. Mně bylo doporučeno pořídit si líh (ne technický, ale šedesátiprocentní). Nejdřív to pálí jako prase, ale postupně to štípe míň a dá se to snést. Pak si na to mažte Fucidin (je to mast, vždycky aplikujte na noc).

 10. Dostala jsem na pirsing náplast, která šla po 10 dnech pryč. Píchnutí není nic strašného, ovšem musí to být kvalitní studio – takže je dobře se poptat někoho, kdo už tam byl a má s ním nějakou zkušenost. Budou se vás ptát, jestli děláte tanec nebo nějaké sporty – možná si říkáte proč to řeší – ale je to důležitý! Protože pearsing se píchá jinak když nic neděláte a jinak když tančíte. Nejdřív se opláchne místo takovou vodičkou, pak se kůže zvedne kleštičkami a provede vpich. Souběžně se vsadí piercing a místo se dezinfikuje. Ta dezinfekce trochu nepříjemná je. Po první noci to u mě ale bylo už v pohodě :)

 11. Moje doporučení jak na to, až to budete chtít vyměnit:
  0) pořádně si vymydlit ruce, nejlépe antibakteriálním mýdlem, stačí však i normální
  1) vytáhnout původní piers.
  2) dětským olejíčkem to zvláčnit, aby ten vpich nedrhl
  3) nový pircing předtím, než ho vsunete, vydezinfikujte!! aspon v lihu nebo nečem podobném

 12. Doporučuji brát na lepší hojení ještě nějaké podpůrné prášky nebo doplnky, např. wobenzim nebo mumio, hodně to pomáhá

 13. Rozhodně uživatelce co píše nahoře nedoporučuji čistit vpich lihem. Je to nevhodné a vysušuje to pokožku.

 14. Já jsem používala mořskou sůl s vodou a zhojilo se mi to dobře. Kamarádka měla problém, když se vykoupala na Lipně, ale ještě neměla do vody chodit, bylo brzo. Piercing do pupíku je fakt skvělá ozdoba. Nestačím se divit, že začali vyrábět i Swarovski

 15. Ahoj mne je 15 a pierc sem si nechala pichnout 11.11.14 zatim vsechno ok delam to tak ze misto soli vemu panaka dam do toho etadin a necham to tam 5 minut a pak vyolachnuvsichni vcetne piercerky koukaj jak se to hoji rychle a doporucuju bazen se slanou vodou (Trebon) a swarovski ma bozsky piercingy taky mam jeden

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>